Novinky z roku 2012

Český PATRON 2011

12.10.2012

Český PATRON 2011 – 3. místo prestižní ceny v kategorii „Nejlepší zaměstnavatel“

Hospodářská komora České republiky udělila ocenění v rámci prestižní soutěže pro domácí podnikatele Český PATRON 2011. V kategorii „Nejlepší zaměstnavatel“ byla T Machinery  a.s. oceněna na 3 místě. Ocenění na slavnostním večeru převzal osobně generální ředitel  Ing. Zdeněk Gajdík

Soutěž byla vyhlášena v květnu, probíhala do konce září a ve středu 10. října 2012 vyvrcholila slavnostním vyhlášením vítězů. Porota, jmenovaná z řad odborníků, významných osobností podnikatelské sféry v ČR a zástupců vyhlašovatele, zasedala dne 25. září 2012 pod vedením předsedy pana Jiřího Mosera z Price Watterhouse Coopers ČR a vybrala oceněné společnosti v pěti základních kategoriích.

 

 

MINEXPO INTERNATIONAL v Las Vegas

27.09.2012

Firma T Machinery a.s.  jako výrobce dobývacích komplexů pro uhelné hlubinné doly se poprvé ve své  historii zúčastnila ve dnech 24.- 26. září 2012  prestižní mezinárodní výstavy důlní techniky MINEXPO INTERNATIONAL   Las Vegas, USA.  Tato výstava je největší událostí důlní techniky na světě a koná se jednou za čtyři roky.Výrobci   důlní techniky, kteří vlastní příslušné certifikáty k provozování zařízení v tomto náročném oboru nesmí chybět na tomto prestižním podniku.

Letošní  mezinárodní prezentace se zúčastnilo na 1850 výrobců důlní techniky, chemikálií a pomůcek pro důlní činnost ať již povrchovou nebo hlubinnou.

Z významnějších zájemců o důlní zařízení firmy T Machinery a.s. lze vyjmenovat zástupce z teritorií Indie, Austrálie, Mexika a Kolumbie. O naši expozici měli zájem i pedagogové z vysokých škol technického zaměření.

 

 

 

Mise v Kemerovu s ministrem MUDr. Martinem Kubou

23.09.2012

T Machinery a.s. s ministrem MUDr. Martinem Kubou na podnikatelské misi do ruských regionů Kemerovo na jižní Sibiři a Čeljabinsk na jižním Uralu ve dnech 23. – 27. září 2012

Podnikatelskou část delegace doprovázející ministra průmyslu a obchodu ČR Martina Kubu na oficiální návštěvě Ruské federace připravoval Svaz průmyslu a dopravy ČR a Komora pro hospodářské styky se SNS, ve spolupráci s MPO ČR, zastupitelským úřadem v RF a regionálními obchodními a průmyslovými komorami v Kemerovu a Čeljabinsku. 

Rozhodnutím navštívit oblasti Kemerova a Čeljabinska ministr MPO MUDr. Martin Kuba vyšel vstříc českým firmám včetně firmy T Machinery a.s., které žádaly, aby politicky podpořil podnikatelské záměry v regionech, v nichž jsou mimořádně zajímavé obchodní a investiční příležitosti

Dne 25. září 2012 se uskutečnila pro firmy v Kemerovu dvoustranná jednání „byznys – fórum“.

V rámci dvoustranných schůzek se zástupci T Machinery a.s. měli možnost setkat s partnery, jejichž zájmem bylo navázání kontaktů a obchodních vztahů.

 

V Čeljabinsku, kam se mise přemístila ve středu dne 26. Září 2012, zahájil ministr MPO pan MUDr. Martin Kuba program rovněž podnikatelským fórem.

"Je mi ctí, že mohu zahájit fórum, na němž se potkává dosud rekordních téměř dvě stě českých a ruských firem, aby navázaly nebo utužily vzájemné obchodní vztahy,"uvedl pan ministr.

V rámci dvoustranných schůzek se zástupce T Machinery a.s. opět setkal s potencionálními partnery, jejichž zájmem bylo navázání kontaktů a obchodních vztahů.

Všechny dvoustranné schůzky firem připravovali zástupci obchodních a průmyslových komor v Kemerovu a Čeljabinsku. 

Na setkání ministra MPO pana MUDr. Martina Kuby s vedením Kemerovské oblasti a města Kemerovo byla firma T Machinery a.s. velmi pozitivně hodnocena jako spolehlivý dodavatel a partner.

 

 

Hornický den

10.09.2012

8. 9. 2012 pořádala T Machinery Hornický den spojený s dnem otevřených dveří. Hosté a návštěvníci měli možnost si prohlédnout nově rekonstruovanou halu GO, zkušebnu vybudovanou s podporou fondů OPPI, ukázky výrobního programu i robotická, obráběcí centra.

Večer probíhala zábava pro zaměstnance i příznivce hornictví. K tanci a poslechu hrála skupina Prinz, zatančila folklórní skupina Dúbrava. Přítomné děti byly nadšené z ohnivé show historické skupiny Memento mori i z ohňostroje, který korunoval jejich představení. Z bohaté tomboly měli radost všichni výherci.

 

 

Mezinárodní výstava Ugol Rosii & Mining 2012 Doněck

07.09.2012

Firma T Machinery, a.s. ve dnech 4. -7. září  2012 se  úspěšně prezentovala na mezinárodním veletrhu dobývací techniky Ugol Rosii & Mining 2012 v Doněcku na Ukrajině. Tato mezinárodní prezentace je pro firmu T Machinery a.s. naprosto prioritní. Na šachty Západního Dobbassu dodáváme zařízení již řadu let. O jeho významu  pro firmu svědčí její dlouholetá účast na tomto podniku.